Magical Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magical Hogwarts

Magical Hogwarts'a Hoşgeldiniz!

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Profesör Alımları

5 posters
YazarMesaj
Oliver H. Whisper
Hogwarts Müdürü
Oliver H. Whisper

Erkek Mesaj Sayısı : 135

Profesör Alımları Empty
MesajKonu: Profesör Alımları   Profesör Alımları EmptyCuma Ağus. 29 2008, 16:48

Profesör Alımları için başvuruyu buradan yapacaksınız..

Başvuru Formu
Ad, Soyad:
İstediği Ders:
Örnek bir ders rpsi (istediğiniz dersin rpleri olsun):

Şu anda ki profesörlük durumları;
Tılsım Profesörü: Emily M. Gordon
Biçim Değiştirme Profesörü:Ivan Vladimir Doronin
K.S.K.S. Profesörü:Adrién Marqués
Bitkibilim Profesörü:Thalia Gérin
Sihir Tarihi Profesörü:John London
İksir Profesörü:Evangeline Sarah Cole
Astronomi Profesörü:Sally Susan Snake

Profesör alımları bitmiştir. Kadromuz tamamdır...

En son Oliver H. Whisper tarafından Perş. Tem. 23 2009, 02:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 8 kere değiştirildi
https://magicalhogwarts.yetkin-forum.com
Thalia Gérin
Bitkiblim Prof.&Hufflepuff Bina Baş.
Thalia Gérin

Kadın Mesaj Sayısı : 51

Profesör Alımları Empty
MesajKonu: Geri: Profesör Alımları   Profesör Alımları EmptyPaz Tem. 12 2009, 18:37

Ad, Soyad:Thalia Gérin
İstediği Ders:Bitkibilim
Rp:

Thalia Gérin Hogwarts’a ilk defa geliyordu. Beauxbatons Sihir Akademisi’ni tercih ederdi.Ne de olsa orada okumuştu.Hogwarts ise bambaşka bir yerdi.Her yerden fantastik canavarların çıkacağı hissi geliyordu. Beauxbatons Sihir Akademisi gibi parfüm değil ağaç kokuyordu üstelik.Thalia buraya alışabileceğini düşünüyordu.

On beş dakika sonra derse girmesi lazımdı.Koşarak ofisine gitti.Giderken öğrencilere çarpmamaya dikkat ediyordu.Ofisine ulaştığında üstüne ders için bir şeyler giydi.Derslerine her zaman şık giyinerek giderdi.Hızlı adımlarla seraların yolunu tuttu.Yolda giderken irice bir adam “Günaydın Profesör.” diye bağırdı.Thalia onu tanımıyordu ama gülümsedi.

Seraya girerken “Günaydın çocuklar.Lütfen buraya bakın.”dedi.Herkes tezgaha yaklaşıp sustu.Thalia hepsine dikkatle bakarak gülümsedi....”Benim adım Thalia Gérin.Bu sene sizinle birlikte Bitkibilim dersini işleyeceğiz.Bana güvenin kesinlikle zevkli bir derstir.”dedi.Bir çocuk söz aldı ve “Büyü kullanmamız gerekecek mi Profesör?”diye sordu.Birinci sınıflar işte.Her zaman büyü kullanmak isterler.Thalia sevecenlikle “Hayır, tatlım.Büyü kullanmamıza gerek yok ama eğer umulmadık bir şey olursa kullanmamız gerekebilir.”dedi.Arkasındaki tezgaha yaslandı.. ..”Bitkibilimin ne olduğunu biliyor musunuz çocuklar?”dedi.Kimseden ses çıkmadı.Garip.İsminden bile belliydi.Sözüne devam etti: : “Bir dersin ne amaçladığını bilmeden bir şey öğrenemeyiz değil mi?Bitkibilim bitki türlerini ve özelliklerini inceleyen bilim dalıdır.Bu derslerde size bazı sihirli bitkileri öğreteceğim.”dedi.Öğrencilerin ilgisini çekmişti..”İlk dersimizde sihirli bir bitki olan Şeytan Kapanı’nı işleyeceğiz.Şeytan Kapanı hakkında bir şeyler bilen varmı?”dedi.Bir kız söz aldı...” Şeytan Kapanı yumuşak, oraya buraya salınan uzun dokunaçlardan oluşur.”..”Haklısın tatlım. Ona dokunan kişiye saldırır, dokunaçlarını her tarafına sararak onu boğar. Şeytan Kapanı’na karşı mücadele etmek zordur, en iyisi o sizi sarmaya başlar başlamaz hızlıca ondan kurtulmanızdır. Yoksa onunla ne kadar mücadeleye girerseniz sizi o kadar çok sıkar. Eğer rahat olunursa, öldürme süresi yavaşlar. Onu alt etmek için gün ışığı gerekir.”diye açıkladı.

Öğrenciler korkmuş olmalıydı.Thalia başlarına böyle bir şey gelmemesini umdu.Hepsi ne kadar da şirindi.Dersin kalanında Thalia onlara bitkini küçük halini ve resimlerini gösterdi.Kırk dakika çabucak geçip gitmişti....”Bu gün ilk günümüz olduğu için herhangi bir ödev vermiyorum.Ama ondan sonraki derse Şeytan Kapanı ile ilgili bir çalışma yapmanızı istiyorum.Siz seçin.”dedi.Öğrenciler sınıftan çıkarken hepsine tek tek gülümsedi.Belki de Hogwarts doğru seçimdir, diye düşündü.
Oliver H. Whisper
Hogwarts Müdürü
Oliver H. Whisper

Profesör Alımları Empty
MesajKonu: Geri: Profesör Alımları   Profesör Alımları EmptyPaz Tem. 12 2009, 18:38

Alındınız. Teşekkürler Profesör...
Jasper Adam Black
Muggle

Erkek Mesaj Sayısı : 3

Profesör Alımları Empty
MesajKonu: Geri: Profesör Alımları   Profesör Alımları EmptyPaz Tem. 12 2009, 22:59

Ad, Soyad:Jasper Adan Black
İstediği Ders:S.Y.B
Örnek bir rp:

Jasper Hogwarts'a Gitmenin Verdiği Heyecan İle O Sabah Erken Kalmıştı.Kalktığı Gibi Hogwarts'a Gidecekti.Ama Midesi Onu Engelledi.Ve 15 Dakika Yemek Yedi.Hogwarts'a Gitmek İçin Can Atıyordu.O Kadar Mutluydu Ki Resmen Havalarda Uşucacaktı.Ve O Gün Sınfılar Belirleneceği İçin Heyecan İle Koşa koşa Hogwarts'ın Yolunu Tuttu.Yolda Gördüklerine Tabii Kide''Merhaba''Demeden Geçemdi.Hogwarts'a Varmıştı.Bir De Ne Görsün!Adım Attığı Yerde Bile İnsan Var!Orası DÜşündüğünden Kat Kat Kalabalıktı..Çok Heyecanlı İdi.Kalbi Küt Küt Atmaya Başladı.Hogwarts Dışarıdan Bakılınca Mükkemeldi Acaba İçerisi Nasıldı?Diye Meraka Kapıldı Jasper.Yavaş Yavaş Adımlarla Hogwarts'a Girdi Dışardan Görünüşü Mükemmel Olan Hogwarts'ın İçi Fevkalade İdi.Ve Herkes Yerini Almıştı.Herkes Çok Heyecanlıydı.Müdür Sınıfları Açıklamak İçin Kürsüye Davet Edildi.Alfabetik Sıraya Göre Sınıfları Söyledi Tabi Jasper'ın Baş harfi''A''Olduğu İçin İlk O Söyleni.''Slyethirn'' Adam Çok Mutlu Olmuştu.En Çok Bu Binanın Öğrencisi Olmak İstiyordu.Gülümsedi. Ve Elini Evvet Anlamında Yapıp İçinden Sevindi.Diğerleri deSöylendi.Ve Herkes Evine Dağılıştı..Ve O Gün'ü Çok Mutlu Bir Şekilde Bitirdi.Adımını Atçak Hali Yoktu.Yorgun Yorgun Yürüyordu.Eve Varar Varmaz Annesine Babasıan Ve ABlasına Bu Nice Haberi Verdi.3üde Çok Sevindi.Jasper'ı Tebrik Ettiler.Jasper Odasına Çıktı Ve Yatağına Yattı.Hayallere Daldı.Çok Mutluydu Ki Birden Kapı Çaldı.Jasper''Gir''dedi.Kimse Gelmemişti.Kalkıp Orda Kim Var Diye Baktı.Kiöse Yoktu.Jasper Herhalde Yanlış Duymuştu.Yattı Ve Derin Uykulara Daldı.Uykusunda Slyethirn Binasını Ve Slyethirn Sınıfının İçini Gördü.Yarın Okul Başlayacaktı.Ve Birden kapı Gıcırdadı.Jasper'ın Annesi Gelip Jasper'ın Yanağına Öpücük Kondurdu Ve Haififçe Yorganını Örttü.Sabah Olmuştu.Jasper O Gün En Güzel Kıyafetlerini Giydi.Temiz Bir Bakım Yaptı.Ve Slytherin Binasının Yolunu Tuttu...

En son Jasper Adam Black tarafından Paz Tem. 12 2009, 23:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Oliver H. Whisper
Hogwarts Müdürü
Oliver H. Whisper

Profesör Alımları Empty
MesajKonu: Geri: Profesör Alımları   Profesör Alımları EmptyPaz Tem. 12 2009, 23:08

Örnek ders RP si olcak Adam Jasper. Lütfen RP ni elden geçir ve öyle başvuruda bulun.
Ashley Greene
İksir Profesörü&Slytherin Bina Baş.
Ashley Greene

Kadın Mesaj Sayısı : 22
Nerden : Gece Gökyüzüne Bak. Oradan En Parlak Yıldızı Bul. İşte Orası Benim Gezegenim

Profesör Alımları Empty
MesajKonu: Geri: Profesör Alımları   Profesör Alımları EmptyPerş. Tem. 23 2009, 00:19

Ad, Soyad: Evangeline Sarah Cole

İstediği Ders: İksir

Örnek bir ders rpsi: Başına bela alan...İşte benim tanımım.Hiçbir zaman belalardan eksik olmadım,olmayacağım.Herkes bana sinirlense de sahte bir üzüntü maskesini yüzüme takarım ve herkes yumuşar.İşte bu 2 özelliğime bayılıyorum.Evde sıkılmıştım.Dışarı çıkmak geldi içimden.Bugün daha önce hiç gitmediğim bir yere gidecektim.Yasak Orman..Ama ilk üstümü değiştirmeliydim.Üstüme sportif,siyah ve ince bir T-shirt giydim.Altıma da, uzun bacaklarımın üşümemesi -nedense bacaklarım çok üşür.- için yine siyah,sportif ve kalın sayılabilen bir eşofman altı giydim.Sıra da ayakkabılar vardı.Yüzlerce ayakkabım vardı ve almaya da devam ediyordum.Ama her zaman hepsinin yerini hatırlamayı başarırdım.Ayakkabı olarak siyah converse'imi seçtim.Hızlıca ayakkabımı giydim.Sıra makyaj ve saç toplamaya gelmişti.Saçımı şu hayatımda en fazla 10 kez toplamıştım.Hava sıcak bile olsa toplamıyordum.İlk olarak saçımı hafif hareketlerle taradım.Sonra saç düzleştiriciyle düzleştirdim.Siyah saçlarım neredeyse belime kadar dümdüz uzanıyordu.İpeksiydi.Şimdi makyajımdaydı sıra.Allık olarak hafif bir biçimde pembe allık sürdüm.Siyah bir maskarayla da kirpiklerim gerçekten belli oluyordu.Bu yüzden siyah maskara sürdüm.Başka bir şeye ihtiyacım olmadığını düşünüyordum.Asamı da aldım yanıma ve odamdan çıktım.Merdivenlerden inerken parmak ucuyla yürüyordum.Birileri duyarsa başımın etini yerlerdi çünkü.En sonunda merdivenden inebilmiştim.Şimdi koşsam ve onlar duysalar bile bana yetişemezlerdi.Bunu bildiğim için koşa koşa kapıya gittim ve evden çıktım..

Yasak Orman'ın kapısına gelmiştim en sonunda.Derin bir nefes alıp siyah,sert ve büyük kapıyı araladım.İçeriye bir göz gezdirdikten sonra kapıyı tam olarak açtım.İlk adımımı atarken alnımı sağ elimin tersiyle sildim.Çünkü:Terlemeye başlıyordum.En sonunda dayanamayıp yaklaşık 10 metre koştum.Orada etrafa bakınırken pek çok ağaç görmüştüm.Sağımda ve uzakta duran ağaca bakarken yürüdüm ve bir ağaca tosladım.Yere kapaklandım resmen.Biri omzuma dokundu.Soğuk ve yumuşak bir el..İrkildim."Kimsin sen?!" Arkama bakmaya korkuyordum.Kısık bir sesle cevap verdi diğer kişi:"Sence kimim Bella Cullen.Ya da herkesin bildiği adınla "Prenses".." Daha fazla konuşmaya gerek yoktu.Arkadaki Mike'dı.Neden buradaydı demeye gerek yoktu aslında.Kesinlikle olay çıkartmak için buradaydı.Mike,Bella'ya çıkma teklifi etmiş,Bella reddetmiş ve bunun için 3 aydan beri benle uğraşmaya çalışan sersemin tekiydi.Aslında tüm kızlar onun peşindeydi ama zaten benim çok da umrumda.Onunla iyi anlaşamayacağımız belliydi ve bu onu anlamam istemiyordu.Arkamı döndüm.Biraz geriye çekilmişti.Konuşmaya başladım:
-Sen..sen burada ne arıyorsun?!
-Aaa,sakin ol bakalım Bella.
Ona salak gii bakmaktan kendimi alıkoyamadım.Gerçekten yakışıklıydı.Saçları siyaha yakın bir kahverengiydi.Ayrıca saçını sıradan bir dağınıkla jölekiyordu.Gözleri masmaviydi.Teni beyazdı.Tebeşir beyazına yakın bir beyaz.Üstünde kaslı kollarını belli eden bir kısa kollu giymişti.Simsiyah bir T-Shirt.Pantolon olarak kot pantolon giymişti.Spor bir ayakkabıyı tercih etmişti.Şu durumda olmasaydık ona balıklama atlayabilirdim.Mike,gerçekten çok hem de çok yakışıklıydı.Ve beni istiyordu.Ben..ben neden istemiyordum?Bu düşüncelerimden Mike'ın kadife sesi beni uzaklaştırdı ve konuşmaya başladı:
-Ne düşünüyorsun tatlım?
-Doğru ve yanlış hakkında bazı şeyler.Hem sana ne?Burada ne arıyorsun?
-Sence benim gibi macera seven ama Yasak Orman'a gelmeyi sevmeyen bir öğrenci neden buraya gelsin?
-Ben buradayım diye?
-Vaaaav.Her zaman sana bayılırım.Unutma bunu lütfen.Şimdi sadece konuşacağız gel benimle..
dedi ve beni kolumdan nezikçe tutup çekmeye başladı.Oturabileceğimiz bir beton gördüm.Ama o benden önce görmüş ve hızlıca beni oraya sürüklemeye başlamıştı.Oturduğumuzda o konuşmaya başladı:
-Beni neden istemediğini sorma cesaretini göstermeme izin verir misiniz hanımefendi?
-Tabi.Sorabilirsin.Seni istemiyorum demek biraz ağır kaçıyor.Ben sadece iyi anlaşamayacağımızı düşünüyorum.Hem okulun tüm güzel kızları senin peşindeyken benim sana güvenmemi beklediğini söyleme bana..
-Güvenebilirsin,gerçekten.
Bana biraz yaklaştı.Avucunun içini yanağıma koydu ve ben bağırdım:"Benden uzak dur.Seni hala istemiyorum.Artık ağır falan kaçmıyor!!Seni İS-TE-Mİ-YO-RUM!!!! Bana bakan gözlerinde şimdi öfke ve şaşkınlık vardı.Benden uzaklaştı ve ben asama daha sıkı tuttum ve ona doğru hızlıca döndürüp bağırdım:"Alarte Ascendare" şeklinde.Mike,yaklaşık 3 metre fırladı.Ben de koşarak oradan uzaklaştım.Mike'ın yorgun olduğu belliydi.Anlaşılan hemen ona döneceğimi sanıyordu.Sersem..Yasak Orman'ın soğuk,sert ve siyah kapısına gelince kapıyı açacakken iki şey oldu.İlk olarak titredim.Kapı daha da soğuktu.İkinci olan şey ise kapının kilitli olduğun farketmemdi."Alohomora" dedim ve kapının kilidinin açıldığını gördüm.Kapıyı açtım.Yasak Orman'dan çıktım ve koşa koşa malikaneme doğru gitmeye başladım...
Oliver H. Whisper
Hogwarts Müdürü
Oliver H. Whisper

Profesör Alımları Empty
MesajKonu: Geri: Profesör Alımları   Profesör Alımları EmptyPerş. Tem. 23 2009, 00:30

lütfen rp renklerine biraz dikkat edelim yazıyı okuyamadım Very Happy Kabul edildiniz..
Sally Susan Snake
Astronomi Profesörü
Sally Susan Snake

Kadın Mesaj Sayısı : 167

Profesör Alımları Empty
MesajKonu: Geri: Profesör Alımları   Profesör Alımları EmptyPerş. Tem. 23 2009, 02:12

Ad, Soyad: Sally Susan Snake
İstediği Ders: Astronomi
Örnek bir ders rpsi:

Sabah Güneşle beraber uyanmıştım. Hogwarts'ta ilk dersimdi. Heyecanlıydım. Bembeyaz duvar kağıtlarıyla kaplı odam ışıl ışıldı. Aynama çarpan ışık tavana ve tavandan beyaz mermerlere geliyordu. Cennet gibiydi odam. Yatağımdan bir hamlede kalktım ve dolabıma doğru yürüdüm. Beyaz, tahtadan yapılma, aynalı dolabımın kapağını açmak için elimi yavaşça uzattım ve kapağı açtım. İçindeki harika elbiselerden birini seçtim. Evet siyah , askılı olanı giyecektim. Daha sonra aynanın karşısına geçip saçlarımı açtım. ( Her gece saçımı topuz yaparım.) Sarı saçlarım ışıl ışıldı. Bugün ki heyecanım yüzümden okunuyordu. Yeni öğrenciler, yeni arkadaşlar ... Herşey çok anlamlıydı. Düşünmesi bile beni içine çekiyordu. Ayağıma siyah topuklu ayakkabılarımı da giydikten sonra uğur getirmesi için annemin gümüş kelebekli tokasını saçımın yanına iliştirip kahvaltıya gittim. Yol öğrencilerle dolup taşmıştı, çoğunluktan '' Bu yeni profesör değil mi?'' gibi şaşırma ifadeleri duyuyordum. Gülümseyerek kordioru geçtim, kapıyı açtım ve içeriye girdim. Derin bir nefes alıp işimin ilk gününe ''Merhaba'' dedim. Hava çok güzeldi, öğrencilerin enejiside bu sebeple oldukça fazlaydı. Kahvaltımızı etmeden önce müdür konuşmasını yaptı ve tüm öğrenciler coşkulu bir şekilde alkışladı. Bu yıl gerçekten öğrenciler formundalardı. Anlaşılan harika bir dönem olacaktı.

Ders vakti gelmişti, kahvaltı bitmişti. Tüm öğrenciler ders kitaplarını alıp sınıflara dağılmak adına yataktanelere gittiler ve sınıflara yerleştiler. Bende bir kaç yeni arkadaşımla konuştuktan sonra sınıfa doğru yola koyuldum. Kapıyı yavaşça araladım ve tüm sınıfa bir gülücükle baktım. Herkes kapıya doğru bakmıştı. İçeriye girdim ve kapı kendiliğinden kapanmıştı. Masamın üzerine çantamı koydum. Tüm sınıf yerine geçti ve ilk ders başladı. Öncelikle kendimi tanıtmalıydım ve bunu yaptım. '' Merhaba arkadaşlar ben Sally Susan Snake, astronomi derslerinize ben gireceğim. İyi anlaşacağımıza inanıyorum. Öğrencilerde ceza taraftarı değilim. Her zaman anlayışlıyımdır. Ama saygısızlığı sevmem'' diyordum elimdeki asayı sıkıca kavramış bir şekilde. Sözlerimi söylerken bir kaç saygısız öğrencinin üzerlerine anlınmaları için durdum ve göz teması kurdum. İlk günden öğrenciler kendilerini belli ediyorlardı. '' Sizinle teker teker tanışmak pek kalıcı bir yöntem olmayacağından zamanla alışacağız birbirimize arkadaşlar. Evet gelelim derse... İlk dersimizde Güneş Sistemi'ni işleyeceğiz. Güneş Sistemi'nde ki gezegenleri kim sayabilir?'' dedim.
Sanırım ikinci sınıftan olan bir Gryffindor'lu küçük bayan elini kaldırdı. Yanıt vermesi için elimi buyur anlamında ona uzattım e geri çektim. Kız ayağa kalktı ve '' Günes, Merkür , Venüz, Dünya, Mars, Jüpiteri Satrün, Uranüs , Neptün ve Plüton.'' dedi ve yerine oturdu. Cevabı doğruydu. Tüm sınıfa gezegenler ile ilgili bilgi vermeye başladım. Herkes ilk dersten çok heyecanlıydı. Tüm öğrenciler başlarını eğmiş tüy kalemle not alıyorlardı. Bu beni gururlandırmıştı. ''Evet arkadaşlar bugünlük bu kadar. Bir daha ki derse sizden tüm gezegenlerin resimlerini bulmanızı istiyorum. İyi çalışmalar . Sihirli günler arkadaşlar.'' diyerek sınıftan ufak adımlarla çıktım. Ödevleri ve gösterecekleri özeni açıkçası çok merak ediyordum...
Oliver H. Whisper
Hogwarts Müdürü
Oliver H. Whisper

Profesör Alımları Empty
MesajKonu: Geri: Profesör Alımları   Profesör Alımları EmptyPerş. Tem. 23 2009, 02:55

Kabul edildiniz...

Tüm profesörlere söylüyorum; İlk derste burada yapmış olduğunuz rp yi kullanabilirsiniz tabi biraz daha detaylı olacak şekilde... (Ders rp siyle alınmayanlar yeni rp yazacaklar tabiki)

Profesör Alımları bitmiştir.

Profesör Alımları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-