Magical Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magical Hogwarts

Magical Hogwarts'a Hoşgeldiniz!

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Frogonry Bagterlayer

2 posters
YazarMesaj
Frogonry Bagterlayer
Ravenclaw

Erkek Mesaj Sayısı : 1

Frogonry Bagterlayer Empty
MesajKonu: Frogonry Bagterlayer   Frogonry Bagterlayer EmptyC.tesi Ağus. 01 2009, 06:17

Ad, Soyad: Frogonry Bagterlayer
Soy: safkan
Kişisel portre:
*Zeki
*Çalışkan
*Hayalperest
*Heyecanlı
*Meraklı
*Araştırmacı
*Cesur

Bir rp örneği:

Frogonry, okula başlayacak olmanın zevkiyle Diagon Yolu'nda dolaşıyordu. Aslında alış veriş için biraz geç bile kaldığı söylenebilirdi; ama bunun bir nedeni vardı. Yaklaşık bir hafta önce ateşli bir hastalık geçirmiş, bu nedenle ikiz kardeşiyle birlikte alış-verişe çıkamamıştı. Şimdi de abisi Athentin ile Diagon Yolu' gelmiş, dükkan dükkan dolaşıyordu.
"Burası..." dedi abisi Frogonry'e sol elinin işaret parmağıyla eski bir dükkanı göstererek.
"Burası Ollivander'ların Asa Dükkanı... Ollivander'lar bizim Kök'lerden çok eski bir akrabamız olur. Onların ataları olan Drius ve bizim atalarımızdan olan Seione'nin torunlarının torunları bu dükkanın kurucularındandır. "

Frogonry, merakla dükkanı süzmeye başladı. Dükkan daracıktı. Frogo tahminen arka tarafının uzun olduğunu düşünüyordu. Külüstür kapının üstünde yaldızlı harflerle Ollivander'lar: Kusursuz Asa Yapımcıları-Kuruluşu İ.Ö.382 yazılıydı. Tozlu vitrindeki solmuş, eskiden mormuş gibi duran yastıkta bir tek asa duruyordu.
" Seni şimdi burada bırakıyorum. " dedi abisi Frogo'ya. " İşin bittikten sonra malikaneye kendin gelirsin... "

Frogonry ona onaylarcasına baktı ve abisinin gidişini izledi. Şimdi tek başınaydı. Dükkana tekrar baktı ve içeri girdi.
İçeri girerken dükkanın derinliklerinden bir zil sesi geldi. Ufacık bir yerdi burası; bomboştu. Karşısında duran, tavana kadar dizilmiş dar kutulardan başka görünürde bir şey yoktu. Etraf o kadar sessizdi ki. Sanki büyüyle sağlanan bir sessizlik gibi gelmişti Frogo'ya.

"Merhaba... " dedi Frogonry'i ürperten bir ses. O tavana kadar uzanan kutuların önünde ihtiyar bir adam duruyordu artık.
Frogonry çekinerek,
" Merhaba... "
dedi ve ekledi.
" Adım Frogonry Bagterlayer. Asa almak için gelmiştim... "

" Evet... Evet... " dedi adam. " Sizi yakında burada göreceğimi biliyordum Bay Bagterlayer. Abinize pek benzemiyorsunuz; ama ben ona verdiğim asayı çok iyi hatırlıyorum. Gerçekten ilginçti, çok ilginç... "

Frogonry, abisinin asasını gözünün önüne getirdi. Ona ilginç bir asa gibi gelmemişti. Aslında diğer bir çok asaya benziyordu.
" Ehh... Bay Bagterlayer. Bir bakalım"
Yaşlı adam bunları der demez garip bir mezura çıkardı cebinden.
"Asa kolunuz hangisi? "
" Ben solağım... " dedi Frogonry.
" Anlaşılan abinize ne kadar benzemesenizde onun gibi solaksınız Frogonry. Lütfen uzatın kolunuzu.. " dedi ve Frogo'nun her bir yanını ölçmeye başladı. Ölçü alırken bir yandan da konuşuyordu:
"Her asada güçlü bir büyü özü vardır, Bay Bagterlayer. Asaların hiçbiri bir diğerine benzemez. Tabi Ollivander'lar dışındaki asa yapımcıları için böyle şeyler söylemeyeceğim. "

Bay Ollivander, en sonunda ayağa kalktı ve mezurayı cebine soktu. Kendisinden beklenmeyen bir çeviklikle raflara gitti ve kutuları indirmeye başladı.
"Peki öyleyse, Bay Bagterlayer. Şunu deneyin. Tutup şöyle bir sallamanız yeterli... "
Frogonry, adamın uzattığı asayı aldı ve daha sallamaa vakit bulamadan adam asayı elinden aldı.
"Hayır, hayır... Şunu alın, bu abanozda ayrıca... "

Frogonry o abanozdan olan asa da dahil en az 20 tane daha asa denedi. Artık korkmaya başlıyordu. Yoksa şu büyü gücü olmayan koftilerden biri miyidi? Gerçekten çok korkuyordu.
" Abiniz gibi inatçısın Frogonry. Titiz bir müşterisiniz... O da uzun bir süre beklemişti. Tabi sizin işiniz biraz daha uzun sürdü. "

Frogonry abisinin de onun gibi burada uzun süre beklediğini duyunca sevinmişti tabi o son sözleri duyduktan sonra sevinci kursağında kaldı. Yaşlı adama döndü ve onu izledi. Çok düşünceli görünüyordu. Sanki bir konuda tereddüt eder gibiydi. Bir süre durakladıktan sonra Frogonry'e şaşkın bir şekilde baktı ve ona doğru yürüdü.
"Lütfen beni bekleyin evlat. Hemen geliyorum... " dedi ve Frogonry'nin daha önce fark etmediği asaların uzandığı yerdebulunan bir kapıdan içeri girdi. Bir kaç saniye içinde elinde tuttuğu mavi bir asa kutusuyla geri dönmüştü. Frogonry'e hafifiçe titreyerek yaklaştı ve asa kutusunu uzattı.
" Bu... " dedi titrek bir sesle.
" Atalarımdan kalma bir asa ki onlar sizin de atalarınızdır. Evet sizin de atalarınız... Buna uygun bir büyücü daa önce hiç çıkmamıştı; fakat şimdi niye olmasın? "

Frogonry, elini asaya uzattı ve tuttu. Daha asayı aldığı an içinde bir ferahlık hissi uyanmıştı; ama ayrıca da bir korku... Ollivander'!ın ona gülen bakışlarına bakarak asayı salladı. Asayı salladığı an asadan bir ışık çıktı ve Frogonry'nin anlamadığı bir şekil aldı.
" Harika... "
dedi Ollivander.
" Bu asa sizin artık Bay Frogo. Aı Kaos Paradox. Kendisi çok özel bir asadır. Göktaşından yapılma, 24 santim.; fakat içerisinde bulunan tüyler hakkında hiçbir fikrim yok. İnanın bana siz çok özel birisiniz Frogonry. Asaya iyi bakın..."
Oliver H. Whisper
Hogwarts Müdürü
Oliver H. Whisper

Erkek Mesaj Sayısı : 135

Frogonry Bagterlayer Empty
MesajKonu: Geri: Frogonry Bagterlayer   Frogonry Bagterlayer EmptyC.tesi Ağus. 01 2009, 06:23

Ravenclaw
https://magicalhogwarts.yetkin-forum.com

Frogonry Bagterlayer
1 sayfadaki 1 sayfası